فلز تاران

پتنت مایکروسافت خبر از امکان ردیابی شدن تمام فعالیت های روزمره توسط واقعیت افزوده می دهد

۱۱ دی ۱۳۹۵

نظر شما در مورد یک دستیار مجازی که باعث می شود تا دیگر هیچ وسیله ای را گم نکنید چیست؟ پتنتی توسط مایکروسافت به ثبت رسیده است که به طور مشخص به همین مقوله می پردازد.

تکنولوژی توصیف شده در این پتنت که در روز سه شنبه به ثبت رسیده است، امکان ردیابی اتوماتیک اشیاء در واقعیت افزوده را فراهم می کند. AR یا واقعیت افزوده، یک تجربه ی کاملا دیجیتال است که واقعیت اضافه شده (یا ترکیب شده) با آن، دنیاهای واقعی و مجازی را با هم درآمیخته و یک دنیای بدون مرز از این دو را پدید می آورد؛ بازی پوکمون گو را به یاد بیاورید.

پتنت مایکروسافت و امکان ردیابی تمام اشیاء توسط واقعیت افزوده

یکی از چالش های موجود در زمینه ی بهبود عملکرد و پیشرفته تر کردن AR این است که در یک سیستم، علاوه بر ردیابی فرد استفاده کننده، سایر اشیاء موجود در محیط پیرامون نیز نیاز است تا مورد ردیابی قرار گیرند. داکیومنت های مربوط به پتنت مایکروسافت از تکنولوژی ای خبر می دهند که دقیقا همین کار را انجام می دهد. این فناوری جدید منظبق برا پلتفرم واقعیت افزوده مایکروسافت یعنی هلولنز می باشد.

افزایش محبوب و رایج شدن روزافزون AR، آینده ای را در پی خواهد داشت که در آن می توان از دستیار مجازی کورتانا (یا سیری یا الکسا) جای کلید، کفش یا هر وسیله ی دیگری را پرسید، همچنین می توان از تمام شدن مواد غذایی مختلف نیز با خبر شد.

در متن درخواست این پتنت آمده است که : همواره زمان و انرژی زیادی صرف تلاش برای پیدا کردن اشیاء گمشده می شود؛ برای مثال، جستجوی سوئیچ ماشین، کیف پول، انواع گجت ها. همچنین اطلاع نداشتن به موقع از موجودی به اتمام رسیده ی مواد غذایی مصرفی نیز می تواند افراد را متحمل صرف وقت و انرژی مضاعف کند.

بنا به پیش بینی های مایکروسافت، در سال ۲۰۲۰ تعداد ۸۰ میلیون دستگاه AR فروخته خواهد شد، این رقم را با ۶۵ میلیون دستگاه واقعیت مجازی یا VR مقایسه کنید. به علاوه از این تکنولوژی در طراحی ماشین نیز استفاده می شود.

منبع: cnet

The post پتنت مایکروسافت خبر از امکان ردیابی شدن تمام فعالیت های روزمره توسط واقعیت افزوده می دهد appeared first on تِک ویترینو.

۴ کاری که هر کارآفرین با شروع سال جدید باید انجام دهد

۱۱ دی ۱۳۹۵

پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام
پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام – زندگی به سرعت فناوری

حالا با آغاز سال جدید وقت آن رسیده است که به ایده های تازه، هوشمندانه و کارآمدی فکر کنیم که بتوان با آن ها در کنار توصیه های کارآفرینی به کسب و کار ارتقا بخشید.

۱- یک برنامه ۱۰۰ روزه!

از دهه ۱۹۳۰ و زمانیکه فرانکلین روزولت تدوین برنامه های صد روزه را به عنوان یکی از راه های سنجش اثربخشی فعالیت ها در دفتر ریاست جمهوری آمریکا پایه گذاری کرد، این برنامه ها به عنوان یک سنت جدید برای برای رئیس جمهورها همچنان آغاز شده و همچنان هم ادامه دارد. این برنامه شامل اهداف کوتاه مدتی است که در راستای اهداف بلندمدت قرار می گیرد.

نوشتن این برنامه های صدروزه به نظر می رسد که برای کارآفرینان هم پرکاربرد باشد. از این طریق آن ها می توانند میزان بهره وری و سوددهی فعالیت هایشان را ببینند. صد فعالیت در برنامه جای می گیرد و نیازمند این است که کارآفرینان تک تک برنامه ها با جزئیاتشان، راه های رسیدن به آن ها و منابع مورد نظر را در آن بیاورند. برنامه های صد روزه دقیقا به کارآفرینان کمک می کند که اهدافی که می توانند به آن برسند را شناسایی کنند و سال جدید را با انرژی مضاعفی شروع کنند.

۲- چیزهای غیرضروری را حذف کنید!

یکی دیگر از توصیه های کارآفرینی که به نظر می رسد بسیار سودمند هم باشد، کمی مرتب کردن اطرافتان است. چیزی شبیه به اجرای فنگ شویی در محیط کار. برای شروع این کار روزی را در نظر بگیرید که تیم کسب و کار حضور داشته باشند. به دقت اطرافتان را نگاه کنید و پرونده ها و اسناد اضافی را از بین ببرید و بعد از آن محیط مناسبی برای ذخیره فایل های الکترونیکتان در نظر بگیرید. این کار باعث خواهد شد تا هم کارایی تیم بالاتر رود و هم محیط کار حرفه ای تری داشته باشید.

۳- شخصی را که می دانید باید اخراج کنید، اخراج کنید!

شاید هم به مرحله ای رسیده باشید که از ایجاد تغییر در محیط کار و یا اصلاح روندهای اشتباه ناامید شده باشید. اما اگر هم که حضور نیروهای ناامید کننده را در محیط کار مدیریت کرده اید، به هر حال باز هم می دانید که آن ها هستند و همچنان به این روند ادامه می دهند. اگر در دوران تعطیلات جرئت انجام این کار را نداشتید، تامل نکنید. هزینه هایی که بابت حضور این افراد در کسب و کار متحمل می شوید سالانه بالغ بر ۱۹۰ هزار دلار خواهد بود.

۴- بهای محصولاتتان را تا جایی که می توانید بالا ببرید!

هفته اول هر سال فرصت مناسبی است که مروری دوباره بر سال گذشته داشته باشیم و قیمت خدمات و محصولات را تا میزان معقولی بالا ببریم. خیلی از کسب و کارهای کوچک به اشتباه سعی می کنند تا قیمت محصولات را پایین ببرند و در بسیاری از مواقع این اشتباه را مرتکب می شوند. به جای این کار برنامه ای تدوین کنید تا به دقت بازار و رقبایتان را در نظر بگیرید. اگر اندک فضایی هم برای بالابردن بهای محصولاتتان پیدا کردید، تامل نکنید و بدون شک این کار را انجام دهید.

توجه به این توصیه های کارآفرینی برای کارآفرینان بسیار سودمند خواهد بود و باعث خواهد شد تا ایده های جدید بگیرند و با انرژی مضاعف سال جدید را شروع کنند.

منبع: entrepreneur

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

۴ کاری که هر کارآفرین با شروع سال جدید باید انجام دهد
مائده صدیقی

رونمایی ال جی از ربات های هوش مصنوعی در نمایشگاه CES 2017

۱۱ دی ۱۳۹۵

ال جی در حال برنامه ریزی برای به نمایش گذاشتن تکنولوژی های پیشرفته ربات ها در نمایشگاه سی ئی اس ۲۰۱۷ و معرفی ابداعات جدید خود در زمینه استفاده از هوش مصنوعی در ربات هاست. ربات ها شبیه تسترهای هوشمند یا ربات جاروبرقی نیستند با نوعی طراحی خاص برای انجام کارهای بیرون از منزل مورد استفاده قرار بگیرند. برای کمک به درک کاربرد و عملکرد ربات های مجهز به تکنولوژی هوش مصنوعی، می توان شخصیت K-2So در جنگ ستارگان را مدنظر قرار داد.

به نظر می رسد که سه ربات مبتنی بر AI جدید در این نمایشگاه در راه باشند، یکی از آنها در محیط داخلی خانه کاربرد داشته که به عنوان دستیاری شخصی برای صاحبانش عمل می کند؛ چیزی شبیه به داستان فیلم “من، ربات». در دومی با استفاده از ویژگی ها و قابلیت های جدید، رسیدگی به اموز حیاط و باغچه خانه ها و نگهداری از آنها انجام خواهد شد.

نوع سوم و شاید هیجان انگیزترین آنها که ال جی در هفته آینده از آن رونمایی خواهد کرد، رباتی است با کاربردهای تجاری که در فضاها و محیط های عمومی مانند فرودگاه و هتل می توان از آن به منظور کمک به بهبود کیفیت خدمات رسانی به مسافران استفاده کرد.

ربات های ال جی قادر به یافتن مسیر خود یافتن جهت ها در محیط های پیچیده بوده و می توانند بهترین و بهینه ترین مسیرها را برای انجام وظایف محول شده به خود انتخاب کنند، بطوریکه در آینده ای نزدیک شاهد هرچه راحت تر شدن زندگی دارندگان ربات ها خواهیم بود.

منبع: androidauthority

The post رونمایی ال جی از ربات های هوش مصنوعی در نمایشگاه CES 2017 appeared first on تِک ویترینو.

انتشار اطلاعاتی از آپدیت امنیتی ماه ژانویه ۲۰۱۷ اندروید توسط ال جی

۱۱ دی ۱۳۹۵

با اینکه هنوز چند ساعت تا پایان یافتن سال ۲۰۱۶ زمان باقی مانده است، اما ال جی تصمیم به عرضه ی شماره پچ های مربوط به آپدیت امنیتی ماه ژانویه ۲۰۱۷ گوگل برای اندروید کرده است. در وب سایت رسمی ال جی همچنین اطلاعاتی درمورد برخی پچ های مخصوص به گوشی های تولیدی خود کمپانی نیز آورده شده است.

به گفته ی سایت ال جی، در کل به تعداد ۷۳ پچ امنیتی برای اندروید در ماه ژانویه وجود خواهد داشت که ۷ تا از این آپدیت ها ضروری و حیاتی به شمار میروند. همچنین علاوه بر این تعداد، ۸ آپدیت امنیتی دیگر مخصوص اسمارت فون های ال جی مانندLG V20 وجود خواهد داشت. برخلاف آپدیت های امنیتی گوگل که اطلاعات دقیقی از آنها به غیر از شماره شناسایی پچ ها در دست نیست، جزئیاتی مربوط به ۸ پچ امنیتی خود ال جی وجود دارد. یکی از این پچ ها، از جمله پچ های حیاتی بوده و به طور مشخص بر دستگاه هایی که حاوی چیپ های MediaTek هستند تاثیر می گذارد. به گفته ی ال جی، با کمک این پچ می توان از شر اَپ MTKLogger خلاص شد. اپلیکیشنی که می تواند بدون موافقت کاربر اطلاعات شخصی را در حافظه ذخیره کرده و همچنین می تواند توسط یک اپلیکیشن طرف سوم دیگر، بدون رضایت کاربر، فعال شود.

انتظار می رود که گوگل در هفته آینده اقدام به عرضه ی آپدیت های امنیتی ماه ژانویه ۲۰۱۷ بکند. پچ های مخصوص ال جی نیز احتمالا به دنبال آن منتشر خواهند شد که البته تاریخ دقیق عرضه ی آنها بستگی به ارائه دهندگان خاصی خواهد داشت که این آپدیت ها را بر روی شبکه خود مورد ارزیابی و تست قرار می دهند

منبع: androidauthority

The post انتشار اطلاعاتی از آپدیت امنیتی ماه ژانویه ۲۰۱۷ اندروید توسط ال جی appeared first on تِک ویترینو.

۴ گام مناسب برای غلبه بر ترس و رسیدن به اهداف

۱۱ دی ۱۳۹۵

ترس یکی از واقعیت هایی است که همه ما با آن روبرو هستیم. فرقی نمی کند چه کسی باشیم، ترس بخشی از وجود همه انسان هاست. اما آنچه در این میان افراد را از یکدیگر متمایز می کند نحوه مدیریت ترس در آنهاست. آن دسته از افرادی که به ترس خود غلبه نمی کنند به طور یقین از رسیدن به هدف های خود باز می مانند، اما در مقابل کسانی که ترس را مدیریت کرده و بر آن چیره می شوند به موفقیت های بزرگی دست می یابند.

بسیاری از افراد در زندگی خود بارها با ترس روبرو خواهند شد که بیشتر این ترس ها تا مدت ها در ذهن فرد مانده و او را آزار می دهد.

اگر می خواهید به اهداف و رؤیاهای خود دست یابید، باید یاد بگیرید که بر ترس خود غلبه کنید و لازمه این کار هم به کار گرفتن یک استراتژی مناسب و تمرین بسیار زیاد است.

اولین نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که ترس، یک تجربه ی آناتومیکی است. زمانی که حس ترسیدن در شما به وجود می آید، عملکرد مغزتان مختل می شود. در این مواقع نمی توانید به اندازه زمانی که در آرامش هستید به حل مشکلاتتان بپردازید و این تجربه شما را از تفکر منطقی تان محروم می کند. اگر در این زمان ها هر فردی برای خود یک استراتژی مدیریت ترس داشته باشد می تواند از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری کند.

۴ مرحله برای غلبه بر ترس وجود دارد که در مواقع مواجهه با ترس از آنها بهره ببرید.

۱- عامل اصلی ترس خود را بیابید

هرباری که ترس را تجربه می کنید باید عاملی که موجب به وجود آمدن آن شده را بنویسید. سعی کنید ریشه ی ترس خود را بیابید. این ریشه ممکن است مورد بسیار ساده ای همانند دست نیافتن به یک هدف باشد. شما حتما باید عامل اصلی که باعث ترستان شده را پیدا کنید.

۲- آهسته تر پیش بروید

باید سعی کنید در مواقع ترس سریع واکنش نشان ندهید و کاری کنید که آرامش و منطق خود را بدست آورید. شاید برای هر کسی شکل متفاوتی داشته باشد؛ رقصیدن، پیاده روی، مراقبه و … می تواند این آرامش را به شما برگرداند. شما باید کاری را انتخاب کنید که برایتان نتیجه بخش باشد.

۳- مدام سوال بپرسید

آیا این ترس منطقی است؟ بدترین موردی که ممکن است اتفاق بیافتد کدام است؟ اگر بدترین حالت ممکن اتفاق افتد چه اقدامات کلیدی باید انجام داد؟ آیا این اتفاق در گذشته هم افتاده است؟ اگر چنین بوده، چگونه این مشکل حل شده است؟ آیا شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان دهد به احتمال فراوان بدترین حالت ممکن در حال رخ دادن است؟ آیا آنقدر به توانایی خود باور دارید که به این شرایط غلبه کنید؟

۴- اقدام کنید

دست به کار شدن، داده های لازم برای غلبه بر ترس را در اختیار شما قرار می دهد. تمام حقایق و دستاورد هایی که ثابت می کند ترس های شما تنها در ذهنتان هستند را یادداشت کنید. در حین عمل، تمام آن شواهدی که نشان از قابلیت های شما دارند را به یاد داشته باشید. اقدام کردن و کار عملی انجام دادن به شما کمک خواهد نمود که ناشناخته ها را شناسایی کنید و آنها را پشت سر بگذارید.

تجربه ترس هیچ گاه از بین نخواهد رفت و با وجود تمام چیزهایی که در رسانه های اجتماعی می بینید، هیچ کس از آن مصونیت ندارد. وقتی ترس را باور کرده و بپذیرید می توانید رفته رفته آن را نشانه ای برای راندن خود از محدوده آرامش و رشد کردن بدانید. این احساس به شما می گوید چه وقت در حال پیش راندن مرز های زندگی خود هستید. فقط باید مطمئن شوید که تفاوت میان پیش راندن مرز های آسایش و ورود به محدوده ی خطر را می دانید. باید تفاوت این دو را درک کنید تا بتوانید بر ترس خود غلبه کنید.

منبع: inc

The post ۴ گام مناسب برای غلبه بر ترس و رسیدن به اهداف appeared first on تِک ویترینو.

ادعای جدید آمریکایی ها از نفوذ هکرهای روسی به شبکه برق ایالات ورمونت

۱۱ دی ۱۳۹۵

پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام
پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام – زندگی به سرعت فناوری

آمریکایی ها بعد از طرح اتهاماتی مبنی بر دخالت سایبری روس ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در ادعایی جدید از نفوذ هکرهای روسی به شبکه برق یکی از ایالت های شرقی این کشور، سخن می گویند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از مهر، در گزارشی از کشف برنامه ای مخرب در یکی از شبکه های تاسیسات برق ایالات ورمونت خبر داد که همچون گذشته به هکرهای روسی نسبت داده می شود.

البته مقامات آمریکایی می گویند، این نفوذ هکرهای روسی به شبکه برق شمال شرق ایالت ورمونت بر عملکرد آن تاثیرگذار نبوده و گویا هدف از آن آزمودن توانایی هکرهای روس در نفوذ به داخل شبکه بوده است.

گفتنی است که در دسامبر ۲۰۱۵ نیز بخشهایی از غرب اوکراین به واسطه حملات سایبری به نیروگاه برق این کشور، در خاموشی فرو رفت که البته در این مورد نیز انگشت اتهام به سوی روسیه گرفته شد.

ناگفته نماند آمریکایی ها مدعی هستند که روسیه در دو سال گذشته و به ویژه در چند ماه پایانی چرخه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، با هدف تضعیف حزب دموکرات به نفع پیروزی “دونالد ترامپ» جمهوری خواه، به هک شبکه های مجازی وابسته به دموکرات ها مبادرت کرده است.

به همین بهانه، “باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه گذشته تحریمهای جدیدی را علیه اشخاص حقیقی و حقوقی روسیه که به هک نهادهای آمریکایی پیش از انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر متهم هستند، ‌وضع کرد.

پنج نهاد روسیه که مورد تحریم قرار گرفتند عبارتند از: “انجمن حرفه ای طراحان سیستمهای پردازش داده ها»، یک سازمان مستقل غیرتجاری، “خدمات امنیت فدرال»، “دفتر مرکزی اطلاعات» و “مرکز تکنولوژی خاص».

در میان اشخاص حقیقی مورد تحریم نیز نام “ایگور کوروبوف» رئیس دفتر مرکزی اطلاعات خارجی ستاد کل نیروهای مسلح روسیه، به چشم می خورد.

اوباما در عین حال ۳۵ دیپلمات روس را از آمریکا اخراج کرد و به آنها ۷۲ ساعت برای ترک این کشور فرصت داد حال آنکه “ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه، در واکنش به این اقدام خونسردی به خرج داد و گفت: باعث تأسف است که دولت اوباما اینگونه دوران ریاست جمهوری خود را پایان می دهد؛ لیکن من به وی و اعضای خانواده اش سال نو میلادی را تبریک می گویم.

وی همچنین گفت: هیچ دیپلماتی را به تلافی اقدامات آمریکا اخراج نکرده بلکه آنها را برای جشن های کریسمس و سال نو به کرملین دعوت می کنم.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

ادعای جدید آمریکایی ها از نفوذ هکرهای روسی به شبکه برق ایالات ورمونت
برسام

احتمال معرفی دو تبلت ویندوزی سامسونگ در CES 2017

۱۱ دی ۱۳۹۵

پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام
پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام – زندگی به سرعت فناوری

کمپانی کره ای سامسونگ قصد دارد در جریان CES 2017 که چند روز دیگر در لاس وگاس برگزار می شود، hc دو تبلت ویندوزی سامسونگ رونمایی کند.

گفته می شود شماره مدل یکی از این تبلت ها SM-W720 است که بدین ترتیب جانشین تبلت Galaxy TabPro S با شماره مدل SM-W700 که امسال معرفی شد خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از تک شات، ممکن است به خاطر داشته باشید که گلکسی تب پرو اس سامسونگ در واقع رقیبی برای سرفیس پرو ۴ مایکروسافت است و سیستم عامل ویندوز۱۰ را بر روی نمایشگری زیبا و ۱۲ اینچی با رزولوشن ۱۴۴۰ پیکسل در اختیار کاربران قرار می دهد.

این تبلت ویندوزی سامسونگ با بهره مندی از پردازنده Core M اینتل، ۸ گیگابایت رم و فضای حافظه ۲۵۶ گیگابایتی از نظر سخت افزاری نیز محصولی قدرتمند است. بنابراین با وجودیکه هنوز اطلاعات کاملی در اختیار نیست، اما می توان حدس زد که مدل W720 در واقع مدل ارتقا یافته گلکسی تب پرو اس باشد.

تبلت دیگری که احتمالا سامسونگ در CES معرفی می کند از شماره مدل SM-W620 برخوردار است و احتمالا مدل کوچکتر SM-W720 است که از نمایشگری کوچکتر و مشخصاتی رده پایین تر بهره خواهد برد.

همچون همیشه سامسونگ در CES امسال هم بسیار پرقدرت ظاهر خواهد شد. البته محصولاتی که در این رویداد توسط سامسونگ معرفی می شوند در حوزه اسمارت فون ها قرار ندارند و این کمپانی با معرفی محصولاتی همچون بلندگوهای بیسیم و ساندبار، بلو ری پلیر، و تلویزیون های جدید خود در این نمایشگاه حاضر خواهد شد.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

احتمال معرفی دو تبلت ویندوزی سامسونگ در CES 2017
برسام

تبلت Surface Pro 5 مایکروسافت سال آینده عرضه می شود

۱۱ دی ۱۳۹۵

پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام
پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام – زندگی به سرعت فناوری

سرفیس پرو ۵ (Microsoft Surface Pro 5)، نام تبلت دوکاره بعدی شرکت مایکروسافت است که بنا بر گزارش تازه‌ای در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی معرفی خواهد شد. علاوه بر این گفته می‌شود همکار مایکروسافت برای ساخت این تبلت لپ تاپ شو نیز تغییر کرده است. در ادامه به مشخصات مایکروسافت سرفیس پرو ۵ هم اشاره می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از گجت نیوز، تبلت های دوکاره مبتنی بر ویندوز شرکت مایکروسافت به نام سرفیس پرو (Surface Pro)، جایگاه ویژه‌ای را در بازار کامپیوترها به خود اختصاص داده‌اند و ما هر بار که با نسل جدیدی از آن‌ها ملاقات می‌کنیم، همه چیز بهتر از گذشته شده است.

آخرین مدل از این کامپیوترها، سرفیس پرو ۴ (Surface Pro 4) نام دارد که در اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی از آن رونمایی شد. بنابراین حالا دیگر این تبلت / لپ تاپ یک ساله شده است. اگر نسبت به نسل آینده این محصول کنجکاو شده‌اید و دوست دارید بدانید که چه زمانی آن از راه می‌رسد، ما پاسخ آن را می‌دانیم!

به نقل از وب سایت تایوانی دیجی تایمز، در گزارشی آمده است که مایکروسافت قصد دارد طی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی از پنجمین نسل تبلت های دوکاره سرفیس پرو خود رونمایی کند. اگر این گزارش صحت داشته باشد، ما می‌توانیم یک عضو جدید از خانواده سرفیس پرو را تا اواخر ماه مارس (بهار ۹۵) در دست بگیریم.

تبلت Surface Pro 5 مایکروسافت سال آینده عرضه می شود

مشخصات مایکروسافت سرفیس پرو ۵

دیجی تایمز اشاره می‌کند که سرفیس پرو ۵ (Microsoft Surface Pro 5) احتمالا از یک نمایشگر شفاف با وضوح Ultra HD (با تعداد پیکسل ۳٫۸۴۰×۲٫۱۶۰) و یک قلم شارژی مغناطیسی برخوردار خواهد بود. متاسفانه، در حال حاضر هر آنچه ما از این کامپیوتر می‌دانیم زاده‌ی ذهن علاقه‌مندان و انتظاراتیست که از آن داریم و در حال حاضر هیچ اطلاعات رسمی از آن به بیرون درز پیدا نکرده است.

گزارشی عنوان می‌کند که سرفیس پرو ۵ دیگر مطابق نسخه‌های قبلی این تبلت توسط شرکت پگاترون برای مایکروسافت تولید نخواهد شد و وظیفه این امر بر عهده شرکت دیگری با نام “Quanta Compuer” خواهد بود. هرچند این اطلاعات در خصوص محصول نهایی قابل ارائه به کاربر نیست، اما لازم به ذکر است که قطعات تولیدی شرکت کوانتا، توفیقی از شرکت پگاترون نداشته و هر دو در یک سطح قرار می‌گیرند.

ما بی‌صبرانه در انتظار درز اطلاعات جدیدی از این محصول هستیم تا بار دیگر قدرت نمایی مایکروسافت در حوزه کامپیوتر را بسنجیم. آیا سرفیس پرو ۵ می‌تواند نوآوری خاصی را با خود به ارمغان بیاورد؟

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

تبلت Surface Pro 5 مایکروسافت سال آینده عرضه می شود
برسام

نسخه بعدی Assassin’s Creed بر روی نینتندو سوییچ نیز منتشر خواهد شد

۱۱ دی ۱۳۹۵

بر اساس گفته های یکی از کاربران یوتیوب، نسخه بعدی مجموعه Assassin’s Creed برای نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد. جالب است بدانید لورا کیت دیل، یکی از منابع داخلی بازی های ویدئویی، این خبر را تایید کرده و اعلام کرده است که نسخه ۲۰۱۷ این بازی برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ به صورت همزمان عرضه خواهد شد.

وی بر این عقیده است که سازنده و ناشر مجموعه اساسینز کرید یعنی یوبیسافت، قبلا مدعی شده که نسخه پیش رو را به صورت یکسان بر روی پلتفرم ‌ها عرضه خواهد کرد.

همچنین لورا کیت نیز در صفحه توییتر خود اینگونه نوشته است که:

کمپانی یوبیسافت همیشه مدعی بود که نسخه بعدی مجموعه Assassin’s Creed را در همان روز اول عرضه به صورت یکسان بر روی پلتفرم‌های موجود عرضه خواهد کرد.

اینگونه به نظر می رسد که نسخه بعدی بازی Assassin’s Creed، یک بازسازی از این مجموعه باشد و به روزهای اوج خود نزدیک خواهد شد. شایعه هایی نیز مبنی بر اینکه نسخه سال ۲۰۱۷ این بازی در مصر باستان روایت شده و نام آن Empire می باشد نیز به گوش می رسد.

منابع: gamepur

The post نسخه بعدی Assassin’s Creed بر روی نینتندو سوییچ نیز منتشر خواهد شد appeared first on تِک ویترینو.

اولین گوشی ایسوس با اندروید نوقا لو رفت!

۱۱ دی ۱۳۹۵

پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام
پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام – زندگی به سرعت فناوری

به تازگی اطلاعات جالبی درباره گوشی ایسوس با اندروید نوقا که هنوز معرفی نشده، در کشور چین به بیرون درز کرده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از دیجی رو، طبق گفته‌های رگولاتوری کشور چین موسوم به TENAA، گوشی هوشمند ایسوس با کد X00GD، با اندروید نوقا عرضه خواهد شد و بدین ترتیب نخستین گوشی ایسوس با اندروید نوقا خواهد بود. این تلفن همراه از باتری عظیم ۴۸۵۰ میلی‌آمپری و نمایشگر ۵٫۲ اینچی باکیفیت اچ دی بهره می‌برد. بنابراین پیش‌بینی می‌شود عملکرد باتری آن بسیار عالی باشد.

اولین گوشی ایسوس با اندروید نوقا لو رفت!

این گوشی هوشمند با ابعاد ۱۴۹٫۵ در ۷۳٫۷ در ۸٫۸۵ میلی‌متر و ۱۶۹ گرم وزن، از پردازنده ۸ هسته‌ای با فرکانس ۱٫۵GHz سود می‌برد. از دیگر مشخصات این محصول می‌توان به دوربین جلویی ۸ مگاپیکسلی، دوربین اصلی ۱۳ مگاپیکسلی با فلاش LED دوگانه و درگاه کارت حافظه اشاره کرد. این گوشی هوشمند در نسخه‌های مختلفی با ۲، ۳ یا ۴ گیگابایت حافظه رم و ۱۶، ۳۲ یا ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی در دسترس خواهد بود.

اولین گوشی ایسوس با اندروید نوقا لو رفت!

هرچند مدرکی از این بابت در دسترس نیست اما این گوشی هوشمند می‌تواند از خانواده زنفون ۴ باشد که انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۷ به بازار راه یابد. ایسوس اعلام کرده که قصد معرفی محصولات جدیدی از خانواده زنفون را در رویداد CES 2017 دارد. بنابراین می‌توانیم منتظر رونمایی از X00GD و مدل دیگری با نام زنفون زوم (ZenFone Zoom) باشیم.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

اولین گوشی ایسوس با اندروید نوقا لو رفت!
برسام