فلز تاران

اشتباهای باعث پیر شدن پوست

۶ آبان ۱۳۹۵

اشتباهای باعث پیر شدن پوست

اشتباهای باعث پیر شدن پوست
نباید در استفاده از لایه بردارها دچار افراط شوید
همه ما تلاش می کنیم که پوست سالم و زیبایی داشته باشید و تمام توان خود را در مقابله با چین و چروک، لکه های قهوه ای، خطوط دور چشم و غیره به کار می گیریم. اما گاهی در این راه خطاهایی مرتکب می شویم که نتیجه عکس داده و منجر به پیری زودرس پوست می شوند. در این مطلب شما را بیشتر با این خطاها آشنا می کنیم.
درست است که لایه بردارها باعث تمیزی و رفع آلودگی های پوست می شوند، اما نباید در این کار دچار افراط شوید، چون باعث از بین رفتن لایه طبیعی محافظ پوست می شود و به این ترتیب پوست حساس و آسیب پذیر شده و در معرض پیری قرار می گیرد.
استفاده از لایه بردار مناسب به نوع پوست بستگی دارد. حین استفاده از آنها نباید پوست را با فشار زیادی بسابید. بهتر است به یک بار لایه برداری در هفته اکتفا کنید. باید بدانید که لایه برداری باعث می شود که کرم های دیگر تا عمق بیشتری در پوست نفوذ کنند. بنابراین لازم است که نوع آن به خوبی و با مشورت پزشک انتخاب شود.
شستشوی زیاد پوست
برخی از شوینده ها و ژل ها ، لایه چربی طبیعی پوست را از بین می برند. در واقع شستشوی زیاد پوست باعث آسیب پذیرتر شدن آن می شود. اگر مشاهده کردید که شوینده ای باعث خشک و کشیده شدن پوست تان می شود، نشان می دهد مناسب نیست.
بهتر است با توصیه پزشک صابونی حاوی روغن های گیاهی مانند روغن زیتون و روغن بادام انتخاب کنید.می توانید صابون را در آب حل کرده و محلول را به صورت ضربه ای و آرام به پوست بزنید. بعد از شستشو نیز بلافاصله کرم مرطوب کننده بزنید تا از تبخیر رطوبت آن جلوگیری شود.
انتخاب نادرست کرم ضدچروک
مانند هر نوع کرم دیگری، کرم ضدچروک نیز باید با دقت استفاده شود. نوع این کرم باید متناسب با نیاز پوست و جنس آن انتخاب شود. قبل از هر چیزی، کرم ضدچروک باید با اثرات اشعه های ماورای بنفش خورشید مقابله کند. البته یادتان باشد اگر قرار باشد که فقط یک کرم ضدچروک انتخاب کنیم، حتما کرم ضدآفتاب خواهد بود، چون بیشترین تاثیر را در پیشگیری از بروز چین و چروک ناشی از نور آفتاب دارد.
در گام بعدی لازم است که حدود سن سی سالگی کرم ضدچروک مخصوص پوست خودتان را تهیه کنید که به صورت کرم یا سرم وجود دارد. بهتر است کرم ضدچروک را به صورت مایل به سمت بالا و قسمت خارجی صورت بزنید. حواستان باشد که حین زدن کرم روی صورتتان چین ایجاد نکنید. از حرکات ملایم ضربه ای برای جذب کرم استفاده کنید. این کار باعث تحریک عضلات صورت می شود.
توصیه می کنیم پلک بالا، گوش ها، گردن و کناره گونه ها را فراموش نکنید.اگر امکانش را دارید به کرم ضدچروک تان چند قطره روغن گل سرخ یا آرگان اضافه کنید تا بدون چرب شدن پوستتان تاثیر آن بیشتر شود.
توجه داشته باشید که برخی از کرم های ضدچروک حاوی اسیدهای میوه (AHA) هستند که باعث احیای سلول های پوست می شوند.
می توان از این کرم ها بدون نگرانی برای پوست های چرب استفاده کرد، اما این کرم ها ممکن است باعث تحریک و قرمزی پوست های خشک شوند. در این صورت از کرمی استفاده کنید که میزان AHA آن بیش از ۸ درصد نباشد.ارها دچار افراط شوی
اشتباهای باعث پیر شدن پوست
افتاب یکی از نخستین عوامل بروز چین و چروک و لک پوستی است‎
استفاده از مواد آرایشی قدیمی
لوازم آرایشی – بهداشتی نیز تاریخ مصرف دارند. تاریخ انقضای این محصولات بعد از باز شدن برای هر محصول زمان مشخصی دارد. به این ترتیب که برای محصولات مایع مانند شیرپاک کن، ریمل، کرم پودرهای مایع، ضدآفتاب و غیره به مدت ۶ تا ۹ ماه، برای محصولات جامد مانند رژ لب یک سال و برای عطر، لاک ناخن یا پودرها (مثل پنکیک) سه سال در نظر گرفته شده است. بعد از این محدوده زمانی محصولاتی که استفاده می کنید حاوی میزان زیادی باکتری خواهند بود و تاثیر خود را از دست خواهند داد.
متخصصان حوزه زیبایی معتقدند با اینکه هر محصول زیبایی به دلیل داشتن مواد نگهدارنده ، مدت زمان طولانی بدون میکروب قابل نگهداری و استفاده است، اما گذشت زمان باعث می شود که کیفیت آن دچار افت شود. بنابراین بهتر است تاریخ انقضا را بخصوص در محصولاتی مانند کرم ضدآفتاب جدی بگیرید.
عدم استفاده از کرم مرطوب کننده
هیچ گاه کرم مرطوب کننده صورت و بدن تان را فراموش نکنید. روزانه پوستتان را با این کرم مرطوب کنید و حدود یک و نیم لیتر آب بنوشید. این کار باعث می شود که دیرتر کارتان به استفاده از کرم ضدچروک بکشد، چون پوست نرم و مرطوب، کمتر و دیرتر دچار چین و چروک می شود.
متخصصان توصیه می کنند از کرم های سرشار از اسیدهای چرب استفاده کنید. همچنین می توانید از کرم های بر پایه اسیدهیالورونیک یا آلوئه ورا استفاده کنید که مانند یک اسفنج، آب را جذب می کنند.
پاک نکردن آرایش
تا می توانید کمتر آرایش کنید و بویژه در پاک کردن درست آن کوشا باشید، چون یکی از عواملی که باعث پیری زودهنگام پوست می شود پاک نکردن آرایش قبل از خواب است. در طی خواب شب، ترکیبات مواد آرایشی وارد پوست می شود و اثرات مخربی روی سلول ها می گذارند. توصیه می کنیم صبح نیز با یک پنبه آغشته به آب پاک کننده میسلار پوست خود را تمیز کنید تا آلودگی های آن از بین برود و برای استفاده از کرم ضدآفتاب یا مرطوب کننده آماده باشد.
تمیز نکردن قلموهای آرایشی
قلموهای آرایشی می توانند به لانه باکتری ها تبدیل شوند. بنابراین بهتر است هر ماه یک مرتبه آنها را با شامپو شسته و آب بکشید.
یادتان باشد که لوازم آرایشی بهداشتی خود را به کسی قرض ندهید و از لوازم افراد دیگر استفاده نکنید، چون پوست به میکروب های مخصوص خود عادت می کند، اما به میکروب های پوست دیگران واکنش نشان می دهد.
استفاده از روغن های مینرال در پوست های چرب
روغن های مینرال باعث تشدید میزان سبوم می شوند. این روغن ها در برخی کرم ها یا ترکیبات روغنی مانند وازلین وجود دارند. اگر پوست چربی دارید، بهتر است از روغن های گیاهی مانند روغن آرگان، روغن زیتون یا روغن آواکادو استفاده کنید، چون این ها منافذ پوست را مسدود نمی کنند. در حالت کلی نباید از محصولات بسیار چرب استفاده کنید.
خوب نخوابیدن
کم خوابی تاثیر خود را روی صورت می گذارد. افرادی که کم می خوابند دچار تیرگی پوست، گودی زیر چشم و رنگ پریدگی می شوند. برای مقابله با این مسائل و پیشگیری از پیری زودهنگام پوست باید هر شب ۷ تا ۸ ساعت در محیطی آرام، تاریک و با دمای مناسب بخوابید.
به عقیده برخی متخصصان می توان با ماساژ، گودی پای چشم را کاهش داد. به این ترتیب که با انگشت ها زیر چشم ها را به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه بمالید. کاهش گودی و تیرگی زیر چشم ها به بهداشت زندگی فردی نیز بستگی دارد. برای این کار باید از مصرف موادغذایی چرب، شیرین، شور، نوشیدن الکل و همچنین دیرشام خوردن پرهیز کنید. مصرف میوه های قرمز بخصوص انگور قرمز برای کاهش گودی زیر چشم مفید است.
عدم استفاده از کرم ضدآفتاب
برای مقابله با پیری پوست، از آن در برابر نور خورشید محافظت کنید. استفاده از کرم ضدآفتاب حتی در روزهایی که هوا ابری است لازم می باشد، چون ابرها نمی توانند مانع از رسیدن اشعه های ماورای بنفش به زمین و پوست ما شوند. یادتان باشد که علاوه بر پوست صورت، کرم ضدآفتاب را به گردن و دست هایتان نیز بزنید. آفتاب یکی از نخستین عوامل بروز چین و چروک و لک پوستی است.
منبع: تبیان

ساندویچ چیز استیک برای پیک نیک

۳ آبان ۱۳۹۵

ساندویچ  چیز استیک برای پیک نیک

ساندویچ  چیز استیک برای پیک نیک

امروز می خواهم برای دوستان خوبم دستور تهیه یک ساندویچ استیک خیلی خوشمزه را یاد بدهم. این ساندویچ برای آخر هفته ها که به پیک نیک می روید خیلی مناسب است.

مواد لازم برای ساندویچ چیز استیک مخصوص پیک نیک :

نان باگت بزرگ  یک عدد
 کره با طعم سیر ¼ فنجان
* پیاز و فلفل خرد شده و پخته شده  ۲ فنجان
* رست بیف ورقه ای  ۶۰۰ گرم
پنیر موزارلا ورقه ای ۵۰۰ گرم
فویل آلومینیومی یک عدد

* پیاز و فلفل خرد شده و پخته شده ( پیاز و فلفل را از قبل در خانه آماده کنید. ۳ عدد فلفل و ۱ عدد پیاز را با کره یا روغن سرخ کنید.)

* رست بیف ورقه ای (می توانید در صورت موجود نبودن رست بیف کالباس هم استفاده کنید.)

ساندویچ  چیز استیک برای پیک نیک

طرز تهیه ساندویچ چیز استیک مخصوص پیک نیک :

ابتدا نان باگت را در فاصله های ۳ سانتیمتری برش نیمه بزنید. سپس داخل تمام برش ها را کره بمالید. سپس داخل برش ها مخلوط پیاز و فلفل سرخ شده بریزید.

بعد از این که پیاز و فلفل ها را داخل برش ها ریختید یک ورقه رست بیف و یک ورقه پنیر روی آن ها قرار دهید. دوباره روی هر برش یک پنیر اضافی قرار دهید.

نکته: من فویل را کمی چرب می کنم تا پنیر ساندویچ پس از آب شدن به فویل نچسبد

ساندویچ  چیز استیک برای پیک نیک

برای تهیه ساندویچ چیز استیک نان را در فویل بپیچانید

ساندویچ را داخل فویل بپیچانید. شاید لازم باشد برای این که کل ساندویچ پوشیده شود از دو لایه فویل استفاده کنید. سپس ساندویچ را کنار آتش قرار دهید. ساندویچ را روی آتش قرار ندهید چون فقط می خواهید ساندویچ کمی گرم شود تا پنیرها آب شوند. این مرحله نیم ساعت بیشتر طول نمی کشد. این ساندویچ را می توانید روی باربیکیو یا داخل فر هم درست کنید.

منبع : bedunim.ir

حمایت از اشتغال جوانان

۲۸ مهر ۱۳۹۵

سلام دوست عزیز ، در صورتی که میخواهید در دوره عملی کارجویان هوشمند شرکت کنید اما توان پرداخت هزینه عضویت در دوره را ندارید نگران نباشید چون حمایت ما همیشه پشتیبان شماست ، کافی است از طریق فرم زیر هر میزان مبلغی را که میتوانید پرداخت نمایید سپس در قسمت توضیحات مشخص کنید دوره یک […]

نوشته حمایت از اشتغال جوانان اولین بار در آی تی کار (خدمات حوزه IT و کامپیوتر ) پدیدار شد.

حمایت مالی از ما

۲۸ مهر ۱۳۹۵

با سلام ، از توجه شما به ما بسیار سپاسگزاریم . بخشی از هزینه های خدمات این سایت که در جهت رفع مشکل بیکاری جوانان گام برداشته است از طریق کمک های خیر خواهانه مالی تامین میشود . شما نیز میتوانید با حمایت مالی از این کار سهم خود را در راه اشتغال و رفع […]

نوشته حمایت مالی از ما اولین بار در آی تی کار (خدمات حوزه IT و کامپیوتر ) پدیدار شد.

همراهی با فرزندان تا کجا؟

۱۷ مهر ۱۳۹۵

همراهی با فرزندان تا کجا؟

همراهی با فرزندان تا کجا؟

کمک به آماده کردن فرزندتان برای زندگی بعد از دبیرستان یکی از مهمترین کارهای والدین است. بااینکه تصور کردن فرزندتان به عنوان یک بزرگسال کار سختی است اما با داشتن یک رویکرد درست، می‌توانید به آنها کمک کنید به راحتی از کودکی به بزرگسالی عبور کنند.

رفتن به دانشگاه، پیدا کردن کار یا رفتن به خدمت نظام‌وظیفه معمولاً انتخاب‌هایی است که نوجوانان با آن روبه‌رو هستند. در زیر عنوان می‌کنیم چطور به فرزندتان برای تصمیم‌گیری کمک کنید.

دانشگاه و موسسات آموزشی

بااینکه ممکن است خودتان همان سال آخر دبیرستان به فکر انتخاب دانشگاه و رشته‌تحصیلی بودید اما این روزها بخاطر تقاضای بالا و برنامه‌های رقابتی موجود بین کنکوری‌ها، نوجوانان باید زودتر شروع کنند. درواقع، خیلی از دانش‌آموزان به محض وارد شدن به دبیرستان به فکر دانشگاه هستند.

یک آماده‌سازی خوب برای فرزند نوجوانتان می‌تواند این باشد که بنشینید و شروع به نوشتن کنید. نوجوانان باید اهداف و دستاوردهای خود را لیست کنند، حتی اگر هنوز رشته‌تحصیلی مشخصی را برای خود انتخاب نکرده باشند. از فرزندتان بخواهید لیستی از موارد زیر گرد آورد:

توانایی‌ها و ضعف‌های درسی و شخصی

فعالیت‌های فوق‌برنامه

پاداش‌ها و جوایز

میانگین معدل

رتبه کلاسی

سپس باید به لیستی از ویژگی‌هایی که در دانشگاه موردنظر خود جستجو می‌کنند تهیه کنند: مثلاً دوست دارند دانشگاه موردنظرشان نزدیک به محل‌سکونتشان باشد، یا دوست دارند زندگی کردن در شهری جدید را تجربه کنند؟

وقتی این اطلاعات را جمع‌آوری کردند، باید شروع به تحقیق کنند. اینترنت، مشاوران درسی و تحصیلی می‌توانند منابع خوبی برای کمک باشند.

متخصصین توصیه می‌کنند که نوجوانان انتخاب‌های خود را به ۶ تا ۱۰ رشته‌تحصیلی محدود کنند و آنها را اولویت‌بندی کنند.

دانشگاه آزاد را بخاطر شهریه بالای آن کنار نگذارید. خیلی از دانشجویان وارد این دانشگاه‌ها می‌شوند و بااستفاده از وام‌های دانشجویی تحصیلات خود را به اتمام می‌رسانند.

انتخاب‌های شغلی

اگر فرزندتان علاقه‌ای به ادامه تحصیل ندارد یا مجبور است برای مخارج تحصیل خود کار کند، باید انتخاب‌های کاری او را بررسی کنید.

برای نوجوانی که درمورد آینده خود مطمئن نیست، بد نیست که به ارتش بپیوندد. در آنجا هم نظم و انضباط را یاد می‌گیرد، هم حقوقی دریافت می‌کند که می‌تواند آن را برای خرج تحصیل خود پس‌انداز کند و هم یک حرفه جدید می‌آموزد. همچنین دولت برای جوانانی که به ارتش ملحق می‌شوند، تسهیلات ویژه‌ای می‌گذارد.

اما نوجوان شما باید به دقت همه معایب و مزایای کار نظامی را قبل از انتخاب آن بررسی کنند. از این گذشته، اگر پسری ارتش را دوست نداشته باشد یا حتی فکر رفتن به جنگ برای او ترسناک است، باید آن را کنار بگذارد. اگر فرزندتان به دنبال آموزش‌های خاصی در ارتش است، دقت کنید قراردادی که می‌بندد شامل آن آموزش‌ها شود.

پیدا کردن کار بلافاصله بعد از مدرسه انتخاب خیلی خوبی است. نوجوانانی که این راه را انتخاب می‌کنند باید یاد بگیرند که چطور دنبال کار بگردند، چطور رزومه کاری بنویسند و مهارت‌های لازم برای مصاحبه‌های کاری را هم بیاموزند.

شرکت‌های زیادی لازم می‌بینند که کارمندانشان آموزش و تحصیلات لازم در راستای کار خود را ادامه دهند که فرزندتان باید از قبل در این مورد تحقیق کند.

یک انتخاب دیگر کارآموزی است که امکان آموزش کامل در یک رشته خاص را برای او فراهم می‌کند.

همراهی با فرزندان تا کجا؟

وقفه و استراحت

برای خیلی از نوجوانان یک سال فاصله انداختن بین دوران دبیرستان و وارد شدن به دنیای واقعی بسیار مفید است. ای زمان فرصت بسیار خوبی برای مسافرت، انجام خدمات اجتماعی یا حتی زندگی در یک کشور بیگانه قبل از اینکه مسئولیت‌های زندگی سخت‌تر شود است.

و یک سال استراحت کردن فرصت دانشگاه رفتن را از آنها نخواهد گرفت—مخصوصاً برای آنهایی که کارآموزی کردن را انتخاب می‌کنند می‌تواند مفید هم باشد.

در این یک سال می‌توانند درمورد دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی مختلف تحقیق کنند.

زندگی خودشان است…

وقتی حرف از آینده پیش می‌آید، بعضی نوجوانان صحبت را تغییر می‌دهند. در زیر نکاتی آورده‌ایم که کمکتان می‌کند به خوبی با فرزندتان درمورد آینده حرف بزنید.

به حرف‌های او خوب گوش دهید و با وسوسه نصیحت کردن آنها مقابله کنید. اگر فرزندتان درگیر تصمیمگیری است، تعریف کردن یکی دو خاطره درمورد تصمیم‌گیری‌های سختی که خودتان در گذشته داشتید می‌تواند کمکشان کند.

در کمال احترام و حمایت، کمی به فرزندتان آزادی دهید. اینکه سعی کنید آینده او را خودتان هدایت کنید، عواقب خوبی نخواهد داشت. این درست زمانی است که نوجوانان مهارت‌های تصمیم‌گیری و حل مشکل را یاد می‌گیرند.

نوجوانتان را برای دور بودن از خانه آماده کنید. به او کمک کنید بتواند در برخورد با مشکلات، جنس‌مخالف، موادمخدر، الکل، رابطه جنسی و همچنین کارها و فعالیت‌های روزمره (مثل غذا پختن، شستشو و نظافت خانه، خرید کردن، پرداخت قبوض و مدیریت مالی) مهارت پیدا کند.

اصلاً از محدودیت گذاشتن برای مقدار حمایت مالی خودتان از نوجوانی که تصمیم دارد یک سال وقفه انداخته و استراحت کند، نترسید. برای نوجوانان لازم است که استقلال داشتن را یاد بگیرند.

از کجا کمک بگیرید

اینترنت نقطه شروع خوبی برای تحقیق و به دست آوردن اطلاعات لازم درمورد علایق فرزند نوجوانتان است. می‌توانید از کمک مشاورین مدرسه که می‌توانند بچه‌ها را در مسیر درست قرار داده و اطلاعات موردنیازشان را در اختیارشان قرار دهند نیز استفاده کنید.

کتابخانه محل را هم دست کم نگیرید. در کنار کتاب‌ها و مجلاتی که وجود دارد، کتابدار هم می‌تواند منبع اطلاعاتی خوبی برای شما باشد.

می‌توانید جلسات و ملاقات‌هایی با افراد در حرفه‌های مختلف ترتیب دهید و فرزندتان را پیش آنها ببرید تا اطلاعات بیشتری درمورد رشته‌های مختلف آموزشی و کاری پیدا کنند. از کمک دوستان، اقوام و دیگران نیز استفاده کنید.

آخر اینکه، درمقابل وسوسه سخنرانی و نصیحت کردن فرزندتان مقاومت کنید و سعی کنید خود را پراشتیاق نشان داده و همیشه حاوی و پشتیبان او باشید، حتی اگر فرزندتان مدام فکر و تصمیم خود را تغییر دارد. فرزندتان به تاثیر مثبت شما در این زمان نیاز دارد.

منبع : برترین ها

گودالی لبریز از الماس در روسیه + تصاویر

۱۷ مهر ۱۳۹۵

گودالی لبریز از الماس در روسیه + تصاویر

داشتن یک الماس رویای خیلی از انسان هاست اما در این گودال هرچقدر که بخواهید الماس است.

گودالی لبریز از الماس در روسیه + تصاویر

طي نزديک به ۵۰ سال روس ها براي استخراج اين معدن زمين را کند تا دومين سوراخ دست ساز بشر را در زمين ايجاد کنند. این چاله بزرگ یک معدن الماس در سیبری شرقی در نزدیکی شهر میرنا واقع در کشور روسیه است. عمق این چاله گرانقیمت ۵۲۵ متر و پهنای آن ۱٫۲۵ کیلومتر است. مکش هوایی که بالای این چاله به وجود آمده بارها منجر به حوادث مرگبار و برخورد چندین هلیکوپتر به یکدیگر شده است.

گودالی لبریز از الماس در روسیه + تصاویر

گودالی لبریز از الماس در روسیه + تصاویر

منبع : باشگاه خبرنگاران

بینی فیل ۵ برابر بهتر از انسان بوها را حس می‌کند

۱۷ مهر ۱۳۹۵

بینی فیل ۵ برابر بهتر از انسان بوها را حس می‌کند

دانشمندان دریافتند بینی فیل‌ها نسبت به سگ‌ها دو برابر و نسبت به انسان‌ها پنج برابر بهتر بوها را می‌فهمد.

بینی فیل ۵ برابر بهتر از انسان بوها را حس می‌کند

بر اساس مطالعات جدید مشخص شد فیل‌ها نسبت به دیگر پستانداران موجود روی کره زمین در بخش گیرنده‌های بویایی خود ژن‌های کدگذاری شده بیشتری را شامل می‌شوند و به همین خاطر می‌توانند بهتر از گونه‌های مختلف جانداران بوها را تشخیص دهند.

دانشمندان آمریکایی در یک مطالعه جدید به این نتیجه رسیده‌اند حس بویایی فیل‌ها دو برابر نسبت به سگ‌ها قوی‌تر است و این جانداران پنج برابر بهتر از انسان بوها را شناسایی می‌کنند.

این محققان برای انجام بررسی‌های خود ۱۳ گونه پستانداران با بهترین سیستم بویایی را انتخاب کردند و در پایان مشخص شد بیش از ۱۰ ژن مختلف در گیرنده‌های بویایی این جانداران وجود دارد. هر یک از موجودات زنده سیستم بویایی منحصر به خود را دارند و در بین جانداران بررسی شده فقط سه نوع ژن مشترک کشف شده است.

بینی فیل ۵ برابر بهتر از انسان بوها را حس می‌کند

نکته قابل ملاحظه اینجاست که بر اساس بررسی جدید، فیل‌های آفریقایی بهترین سیستم بویایی را شامل می‌شوند. این موجودات عظیم الجثه پوست‌ کلفت دستکم ۲ هزار ژن بویایی را در بدن خود جا داده‌اند.

هنوز به درستی مشخص نیست این ژن‌ها در بدن فیل چه کاری انجام می‌دهند. ولی دانشمندان بر این باورند که احتمالا این سیستم بویایی قوی به فیل کمک می‌کند تا بتواند با محیط پیرامون خود سازگاری بیشتری داشته باشد.

دانشمندان در این بررسی حس بویایی را در فیل، موش صحرایی، گاو، موش آزمایشگاهی، اسب،‌ سبگ، خوکچه هندی، خرگوش، شامپانزه، میمون مارموسِت، میمون ماکاکو و انسان تحلیل کردند.

منبع : فارس

چرا آدرس وبسایت‌ها باید به زبان انگلیسی باشد؟

۱۷ مهر ۱۳۹۵

چرا آدرس وبسایت‌ها باید به زبان انگلیسی باشد؟

این پرسشی است که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول ساخته و پاسخ‌های متفاوتی هم برای آن وجود دارد.

چرا آدرس وبسایت‌ها باید به زبان انگلیسی باشد؟

این پرسشی است که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول ساخته و پاسخ‌های متفاوتی هم برای آن وجود دارد. در این مقاله سعی داریم اطلاعات بیشتری در خصوص تاریخچه شبکه جهانی وب (WWW) و چگونگی پیدایش آن را در اختیار شما قرار دهیم.

اما در ابتدا می‌خواهیم پاسخ این سوال را بدهیم که چرا آدرس‌های اینترنتی باید به زبان انگلیسی باشند؟

اگر بخواهیم کوتاه پاسخ دهیم، باید گفت به این دلیل که افرادی که در ابتدا شروع به طراحی و ساخت استانداردهای آدرس دهی اینترنتی و تحت شبکه کردند، انگلیسی زبان بودند. اگر به دنبال جزییات بیشتری هستید، باید اضافه کنیم که در زمان‌های قدیم، یکی از معدود راه‌های ارتباطی بین دستگاه‌های موجود در یک شبکه، اتصال از طریق آدرس IP بود (البته هم اکنون نیز از این پروتکل برای ارتباطات بین شبکه‌ای به صورت گسترده استفاده می‌شود).

در سال ۱۹۸۳، به علت افزایش تقاضا برای استفاده از کامپیوترها و همچنین بالا رفتن تعداد کامپیوترهای موجود در یک شبکه، دانشمندان دانشگاه Wisconsin اقدام به راه اندازی سرویسی به نام DNS یا “Domain Name System” کردند که توسط آن، هر آدرس IP خاص را به یک اسم مشخص اختصاص می‌دادند تا کاربران به جای حفظ کردن رشته‌ای طولانی از اعداد، یک نام مشخص را به خاطر بسپارند.

در سال ۱۹۹۰ دانشمند انگلیسی به نام Tim Berners-Lee اقدام به ساخت شبکه جهانی وب کرد و طولی نکشید که بسیاری از کامپیوترها برای ارتباط با یکدیگر، از امکانات آن استفاده کردند. در سال ۱۹۹۲و تنها در ایالات متحده آمریکا، بیش از ۱ میلیون کامپیوتر از قابلیت‌های این سرویس برای برقراری ارتباط و انجام کارهای گوناگون بهره می‌بردند. در سال ۱۹۹۴ سازمان IETF ( که متشکل شده از نمایندگان مختلف آژانس‌های مرتبط با دولت ایالات متحده) اقدام به تنظیم قوانینی در خصوص استفاده از شبکه جهانی وب کرد و مجموعه این دستورات را URL نامید.

این سازمان برای راحتی در نوشتن و حفظ کردن نام‌های موجود بر روی وب، تصمیم گرفت از حروف انگلیسی، اعداد (از ۰ تا ۹) و برخی سمبل‌ها استفاده کند. همچنین برای کاراکترهای مشخص شده توسط سازمان IETF، یک کد خاص به نام “کد استاندارد آمریکا برای رد و بدل کردن اطلاعات” یا همان “US-ASCII” در نظر گرفته شد. این پروژه در سال ۱۹۶۳ تکمیل و توسط آمریکایی‌ها به رسمیت شناخته شد و پس از آن، افرادی که قصد فعالیت در فضای وب داشتند، باید قوانین وضع شده را رعایت می‌کردند.

این مسئله، برای افرادی که زبان مادری انگلیسی دارند، بسیار خوشایند بود و مشکلی برای استفاده آن‌ها ایجاد نمی‌کرد اما طبق آمار، در سال ۲۰۰۹ بیش از ۱.۶ میلیارد نفر در حال استفاده از اینترنت بودند که قطعا همه این افراد، به زبان انگلیسی مسلط نبوده‌اند. امروزه و با افزایش بسیار زیاد کاربران اینترنت، این احتمال وجود دارد که برخی از شرکت‌های فعال در زمینه فروش Domain Name به کاربران، وضع کنندگان قوانین را تحت فشار گذاشته تا قانونی را به تصویب برسانند که بتوان از طریق آن، از حروف غیر انگلیسی نیز در نام Domainهای مختلف (موجود در کشورهای گوناگون) استفاده کرد.

منبع : آی تی رسان

صورت خود را با این خوراکی ها چاق کنید!

۱۷ مهر ۱۳۹۵

صورت خود را با این خوراکی ها چاق کنید!

اگر تمایل دارید به پرشدن صورتتان کمک کنید توصیه می کنیم از برخی روش های موثر در این زمینه کمک بگیرید.

صورت خود را با این خوراکی ها چاق کنید!

اگر تمایل دارید به پرشدن صورتتان کمک کنید توصیه می کنیم از برخی روش های موثر در این زمینه کمک بگیرید برخی مواد غذایی به شما در این زمینه کمک می کنند بادام – گردو- پسته خام – عسل – شیر- کشک – آناناس – موز- خرما – مویز و بسیاری مواد غذایی دیگر باعث پرشدن و زیباترشدن صورتتان خواهند شد .

زیبایی به مجموعه ای از خصوصیات گفته میشود که احساس خوشایندی را در ذهن به وجود آورند و باعث جذابیت شوند. به زبان دیگر هر چه صورت یک فرد به ظاهر انسانی نزدیکتر باشد، زیباتر به نظر میرسد. هر چه یک صورت با طبیعت هماهنگی و توازن بیشتری داشته باشد، جذابیت افزونتری خواهد داشت چون سلامت، زنده بودن و شادی و خوبی را به نمایش میگذارد.

لیست غذاهایی که سبب پرشدن صورت میشوند:

استفاده از مواد غذایی طبیعی همچون بادام – گردو- پسته خام – عسل – شیر- کشک و ماست ۱٫۵% چربی – میوه هایی همچون آناناس – موز- خرما – مویزمصرف غلاتی همچون سویا بوداده شده به همراه غذا طبخ شده می تواند باعث پر شدن صورت ،سلامت و جذابیت افرادی گردد که خواهان زیبایی بیشتر هستند.

همچنین مصرف سفیده تخم مرغ گوشت قرمز یا سفید بدون چربی هم به افراد ی که دارای صورت لاغری هستند کمک میکند که صورت تو پری را داشته باشند.

جوشانده های طبیعی نظیر جوشانده تخم رازیانه یا دمنوش بابونه بصورت ترکیبی و همراه با نبات نیز برای دسترسی به این امر کاملا کارساز خواهد بود.

برای افرادی با پوست خشک و بدون آکنه لبنیات و سرشیر و خامه پرچرب نیز بلامانع است.توصیه میشود تخم مرغ را نیز بطور کامل استفاده کنند.

منبع : سلامت نیوز

پیدا شدن سر مرغ در غذای فوتبالیست مشهور جنجال به پا کرد! + تصاویر

۱۷ مهر ۱۳۹۵

پیدا شدن سر مرغ در غذای فوتبالیست مشهور جنجال به پا کرد! + تصاویر

پیدا شدن سر مرغ در غذای فوتبالیست مشهور سر و صدای زیادی به پا کرد.

پیدا شدن سر مرغ در غذای فوتبالیست مشهور جنجال به پا کرد! + تصاویر

وک در پستی که در صفحه شخصی خود در توییتر به اشتراک گذاشته بود اعلام کرده بود که یک سر مرغ در غذایی که سفارش داده بود پیدا کرده است.

پیدا شدن سر مرغ در غذای فوتبالیست مشهور جنجال به پا کرد! + تصاویر

گفتنی است، مدیر رستورانی که این غذا را به خانه بازیکن مشهور فرستاده است به او گفته است: «این مسئله اتفاق می‌افتد چون مرغ تازه است».

منبع : باشگاه خبرنگاران